لطفا چند ثانیه صبر کنید

سودای ایرانسل برای پیوستن به بورس

این روزها بسیاری از شرکت‌های بزرگ کشور که در حوزه کسب و کار خود شرایط مناسبی دارند وضعیتی عالی و فرصتی مناسب را برای کسب سرمایه نقدی دیده‌اند که همان بازار سرمایه یا بورس است. خبرهای جدید حکایت دارند دیگر شرکت بزرگی که قصد دارد وارد بورس شود ایرانسل است ولی این بار با یک ایده متفاوت.

ایرانسل شرکتی مرکب از همکاری اپراتور بزرگ چندملیتی MTN است و طرف ایرانی است که به دلیل سهم ۵۱ درصدی طرف ایرانی، عملاً شرکتی ایرانی تلقی می‌شود. با تبدیل شدن این شرکت به یک شرکت سهامی عام، ایرانسل نیز فرصت پیوستن به بازار سرمایه و پیشرفت بیشتر را به خود خواهد دید که می‌تواند در نوع خود یک حرکت بسیار کارآمد و جذاب باشد.

در همین زمینه بیژن عباسی آرند مدیر عامل ایرانسل در مصاحبه‌ای اینترنتی با پیوست اعلام کرده که ایرانسل قصد دارد به صورت واسطه‌ای وارد بورس (به صورت دقیق فرابورس) شود که نوع خلاقانه‌ای از کسب سرمایه عموم است.

عباسی آرند در این مصاحبه اعلام نموده که با تصمیم مدیران شرکت گسترش الکترونیک ایران، بخشی از سهام این شرکت پس از انجام روال قانونی، در فرابورس عرضه خواهد شد. شرکت گسترش الکترونیک ایران ۵۱ درصد سهام ایرانسل را در اختیار دارد و ۴۹ درصد دیگر سهام متعلق به MTN آفریقای جنوبی است. سهامداران شرکت گسترش الکترونیک ایران، بنیاد مستضعفان و صاایران هستند.

اما ایرانسل برنامه‌های دیگری را نیز برای حضور بیشتر در حوزه کسب و کار دیجیتال ایران دارد. این شرکت در استارت‌آپ‌ها و نحوه حمایت از کسب‌وکارهای دیگر نیز اعلام کرد شرکتی مستقل با نام «ویستا» به عنوان بازوی اجرایی ایرانسل در زمینه سرمایه‌گذاری ایجاد شده است که سهام اپراتور دوم در دیگر شرکت‌ها را مدیریت می‌کند. ایرانسل از جمله سهامداران گروه اسنپ است که شب گذشته اعلام شد مدیرعامل آن تغییر کرده است.

البته ایرانسل قصد دارد در حوزه رسانه دیجیتال و به صورت تخصصی VOD نیز وارد شود. مدیر عامل اپراتور دوم در این مورد می‌گوید:

ایرانسل در سالیان گذشته نشان داده که دنبال انحصار‌گری نیست. اگر حوزه‌هایی باشد که ظرفیت‌هایی وجود داشته باشد که استارت‌آپ‌ها بتوانند نقش ایفا کنند، با آنها همکاری می‌کنیم. الان طیف وسیعی از CPها با ایرانسل کار می‌کنند و اصلا موضوع سهامداری هم نیست و از مدل تسهیم درآمد استفاده می‌کنیم. استراتژی‌ای که ایرانسل برای خودش تعریف کرده، گسترش سرویس‌های دیجیتالی و ایجاد یک سبک زندگی دیجیتالی است و برای رسیدن به این هدف سرمایه‌گذاری‌های مختلف در گروه اسنپ، لنز، چارخونه، آپ و… انجام داده‌ایم و سرویس‌های جدیدی هم در چند ماه آینده رونمایی می‌شوند.

به هر حال ایرانسل با توجه به سرمایه عظیمی که دارد می‌تواند تحولی بزرگ در این زمینه ایجاد کند. البته امیدواریم عملکرد ایرانسل در این حوزه به صورت واقعی به خواسته‌های کاربران توجه داشته باشد تا به انبوه شرکت‌های فعال در این حوزه اضافه نشود که عملاً فایده‌ای برای کاربران از حیث محتوا نداشته و تنها به کسب درآمد بدون دردسر می‌اندیشند. حوزه VOD فرصت‌های بسیاری در بطن خود دارد و شرکت‌های بزرگ چندملیتی نشان داده‌اند که می‌تواند درآمدی بسیار عالی را با توجه به نیازهای کاربران حاصل نمود.

چک لیست سئو

این پروژه به منظور یک چک لیست بهینه سازی سئو برای سازمان هایی مانند شرکت های برنامه نویسی به کار میرود.که نیاز به یک چک لیست و یک بانک اطلاعاتی از کار های خود دارند. برای استفاده از این نرم افزار هر کسی نمی تواند وارد این نرم افزار شود (فقط کسانی که دعوت نامه […]

بیشتر

وب سایت و نرم افزار اوستاش

این نرم افزار و وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ و نوشته شده کار این نرم افزار آسان کردن دسترسی به خدمات ارزان و دلخواه به مردم می باشد. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که می توانید هر سرویسی مثل تاکسی پیک موتوری تعمیرات منزل و … […]

بیشتر

سوکت پروگرمینگ در جاوا (کاربر)

به نام خدا برای شروع باید یک سوکت بسازیم سپس آدرس آی پی سرور سوکت را به عنوان ورودی به سازنده بدهیم و برای و پورت مربوط به سوکت سرور را بدهیم. سپس باید Datainputstream و Dataoutputstream مربوط به سوکت را تعریف میکنیم. پس از تعریف سوکت و استریم های مربوط به سوکت شما می […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 06-03-20
تعداد بازدید 107 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز