لطفا چند ثانیه صبر کنید

یک تجربه ناموفق دیگر برای گوگل؛ گوشی پیکسل ۵ از فناوری جذاب Motion Sense محروم ماند

شایعات حاکی از آن‌ است که گوگل قید استفاده از فناوری Motion Sense را در گوشی پیکسل ۵ زده است. این موضوع احتمالاً بسیاری از علاقه‌مندان به فناوری‌های نوین را نسبت به گوگل دلسرد خواهد کرد.

گوگل نقشه‌های بزرگی برای به‌کارگیری فناوری رادار خود در گوشی‌های هوشمند داشت. این فناوری که با نام Project Soli شناخته می‌شود، قرار بود روی پیکسل ۴ مورد استفاده قرار بگیرد. این اتفاق هم افتاد؛ اما چیزی که شاهد آن بودیم با چیزی که گوگل ادعای آن را داشت، بسیار متفاوت بود. با این حال، امیدوار بودیم که روی گوشی بعدی گوگل شاهد استفاده از نسخه کامل این فناوری باشیم؛ اما این‌طور به نظر می‌رسد که روی گوشی Pixel 5 هم به کل خبری از این فناوری نخواهد بود.  

در فناوری موسوم به Project Soli یک رادار مینیاتوری روی گوشی قرار می‌گیرد تا سامانه Motion Sense را فعال کند. به کمک قابلیت Motion Sense، کاربر قادر خواهد بود با دست خود و بدون نیاز به لمس گوشی، فرمان‌های حرکتی مشخصی به آن بدهد. برای مثال، می‌تواند هشدار بیدارباش را متوقف کند، قطعات موسیقی را تغییر دهد یا تماس‌های ورودی را رد کند.

radar-motion-sense.jpg

تبلیغات ابتدایی گوگل برای این قابلیت بسیار جذاب‌تر از موارد مذکور بود و از کارکردهای بی‌شماری صحبت می‌شد. برای مثال، طبق آن تبلیغات، کاربر می‌توانست تنها با حرکت دادن انگشت اشاره خود بسیاری از کارکردهای گوشی را کنترل کند. تاکید گوگل بر این مسئله بود که به کمک این فناوری، کنترل انسان بر روی گوشی وارد سطح جدیدی خواهد شد.

pixel-5-soli-motion-sense.jpg

اگرچه گوگل ممکن است در آینده نقشه‌هایی برای افزایش کاربردهای فناوری Soli داشته باشد، اما در پیکسل ۴ نتوانستیم شاهد پدیده‌ای که گوگل قول آن را داده بود باشیم. هرچند تجربه استفاده از این فناوری بسیار جذاب است، اما نقطه ضعف بزرگی دارد و آن هم محدود بودن آن به تنها چند کارکرد انگشت‌شمار مانند پخش و متوقف کردن موسیقی است.

جدای از این موارد، موضوع دلسردکننده دیگری هم در ارتباط با این فناوری وجود دارد؛ گوگل هنوز API این قابلیت را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار نداده است تا بتوانند برای آن به تولید نرم‌افزار بپردازند. این مسئله باعث شده است در حال حاضر نتوانیم این فناوری را خیلی کاربردی بدانیم.

چک لیست سئو

این پروژه به منظور یک چک لیست بهینه سازی سئو برای سازمان هایی مانند شرکت های برنامه نویسی به کار میرود.که نیاز به یک چک لیست و یک بانک اطلاعاتی از کار های خود دارند. برای استفاده از این نرم افزار هر کسی نمی تواند وارد این نرم افزار شود (فقط کسانی که دعوت نامه […]

بیشتر

وب سایت و نرم افزار اوستاش

این نرم افزار و وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ و نوشته شده کار این نرم افزار آسان کردن دسترسی به خدمات ارزان و دلخواه به مردم می باشد. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که می توانید هر سرویسی مثل تاکسی پیک موتوری تعمیرات منزل و … […]

بیشتر

سوکت پروگرمینگ در جاوا (کاربر)

به نام خدا برای شروع باید یک سوکت بسازیم سپس آدرس آی پی سرور سوکت را به عنوان ورودی به سازنده بدهیم و برای و پورت مربوط به سوکت سرور را بدهیم. سپس باید Datainputstream و Dataoutputstream مربوط به سوکت را تعریف میکنیم. پس از تعریف سوکت و استریم های مربوط به سوکت شما می […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-20-20
تعداد بازدید 58 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز