لطفا چند ثانیه صبر کنید

close

یک تجربه ناموفق دیگر برای گوگل؛ گوشی پیکسل 5 از فناوری جذاب Motion Sense محروم ماند

شایعات حاکی از آن‌ است که گوگل قید استفاده از فناوری Motion Sense را در گوشی پیکسل 5 زده است. این موضوع احتمالاً بسیاری از علاقه‌مندان به فناوری‌های نوین را نسبت به گوگل دلسرد خواهد کرد.

گوگل نقشه‌های بزرگی برای به‌کارگیری فناوری رادار خود در گوشی‌های هوشمند داشت. این فناوری که با نام Project Soli شناخته می‌شود، قرار بود روی پیکسل 4 مورد استفاده قرار بگیرد. این اتفاق هم افتاد؛ اما چیزی که شاهد آن بودیم با چیزی که گوگل ادعای آن را داشت، بسیار متفاوت بود. با این حال، امیدوار بودیم که روی گوشی بعدی گوگل شاهد استفاده از نسخه کامل این فناوری باشیم؛ اما این‌طور به نظر می‌رسد که روی گوشی Pixel 5 هم به کل خبری از این فناوری نخواهد بود.  

در فناوری موسوم به Project Soli یک رادار مینیاتوری روی گوشی قرار می‌گیرد تا سامانه Motion Sense را فعال کند. به کمک قابلیت Motion Sense، کاربر قادر خواهد بود با دست خود و بدون نیاز به لمس گوشی، فرمان‌های حرکتی مشخصی به آن بدهد. برای مثال، می‌تواند هشدار بیدارباش را متوقف کند، قطعات موسیقی را تغییر دهد یا تماس‌های ورودی را رد کند.

radar-motion-sense.jpg

تبلیغات ابتدایی گوگل برای این قابلیت بسیار جذاب‌تر از موارد مذکور بود و از کارکردهای بی‌شماری صحبت می‌شد. برای مثال، طبق آن تبلیغات، کاربر می‌توانست تنها با حرکت دادن انگشت اشاره خود بسیاری از کارکردهای گوشی را کنترل کند. تاکید گوگل بر این مسئله بود که به کمک این فناوری، کنترل انسان بر روی گوشی وارد سطح جدیدی خواهد شد.

pixel-5-soli-motion-sense.jpg

اگرچه گوگل ممکن است در آینده نقشه‌هایی برای افزایش کاربردهای فناوری Soli داشته باشد، اما در پیکسل 4 نتوانستیم شاهد پدیده‌ای که گوگل قول آن را داده بود باشیم. هرچند تجربه استفاده از این فناوری بسیار جذاب است، اما نقطه ضعف بزرگی دارد و آن هم محدود بودن آن به تنها چند کارکرد انگشت‌شمار مانند پخش و متوقف کردن موسیقی است.

جدای از این موارد، موضوع دلسردکننده دیگری هم در ارتباط با این فناوری وجود دارد؛ گوگل هنوز API این قابلیت را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار نداده است تا بتوانند برای آن به تولید نرم‌افزار بپردازند. این مسئله باعث شده است در حال حاضر نتوانیم این فناوری را خیلی کاربردی بدانیم.

کارکردن با بانک اطلاعاتی در جاوا بخش اول

به نام خدا با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و بزرگ شدن اطلاعات دیگر اطلاعات قابل ذخیره در فایل نیستند به دلایل مختلف مثل کند بودن مطمئن نبودن و… به همین دلیل بهترین گزینه برای ذخیره اطلاعات در سیستم و یا سرور استفاده از بانک های اطلاعاتی یا دیتابیس می باشد. برای استفاده از این بخش […]

بیشتر

اجرای یک برنامه در جاوا

به نام خدا با پیشرفت برنامه های کامپیوتر گاهی اوقات در برنامه خود نیاز داریم که یک برنامه خارجی مثل کروم را در برنامه خود اجرا کنیم. ابتدا برای این کار باید متند Runtime را باید فراخوانی کنیم پس از فراخوانی متد باید برای کنترل خطا از try و catch استفاده کنیم تا در صورت […]

بیشتر

سورچی

این نرم افزار نرم افزار آزمون تحت شبکه می باشد که با جاوا نوشته شده و روی سیستم عامل های اندروید لینوکس ویندوز و مک قابل اجرا می باشد. پکیج سورچی شامل 11 نرم افزار به صورت زیر می باشد : سه نرم افزار تحت سرور برای اجرا روی مک ویندوز و لینوکس چهار نرم […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-20-20
تعداد بازدید 33 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز