لطفا چند ثانیه صبر کنید

کدام قابلیت‌های ویندوز ۱۰ در نسخه جدید ۲۰۰۴ حذف شد؟

آپدیت ماه مِی ویندوز ۱۰ یا همان نسخه ۲۰۰۴ بالاخره از راه رسید و با وجود همه مزایایی که دارد، برخی قابلیت‌ها را هم از دست داده است. اما در نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ کدام قابلیت‌ها و امکانات حذف شده‌اند؟

مایکروسافت در نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ شماری از قابلیت‌های پیشین این سیستم عامل را حذف کرده است. خوشبختانه این کمپانی به طور رسمی لیست قابلیت‌های حذف شده در آپدیت ماه میرا اعلام کرد.

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، توقف توسعه قابلیت‌های زیر است. توسعه این قابلیت‌ها متوقف شده و ممکن است در آپدیت‌های آتی حذف شوند.

  • Companion Device Framework
  • Legacy Microsoft Edge
  • Dynamic Disks

می دانیم مایکروسافت نسخه تازه‌ای از مرورگر Microsoft Edge را با موتور بر پایه Chromium عرضه کرده است. بنابراین علی رغم حفظ نسبتاً طولانی نسخه قدیمی Edge به منظور پیش گیری از مشکلات ناشی از عدم سازگاری با نسخه جدید، در طولانی مدت هیچ قابلیت جدیدی دریافت نمی‌کند.

مطمئناً روزی مایکروسافت نسخه قدیمی Microsoft Edge را کنار می‌گذارد و بر روی نسخه بر پایه Chromium تمرکز خواهد کرد. پس بهتر است روی نسخه قدیمی مرورگر Edge حساب باز نکنید.

در نهایت به لیست قابلیت‌هایی می‌رسیم که در نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ حذف شده‌اند:

  • Cortana
  • Windows To Go
  • اپلیکیشن های Mobile plans و Messaging

با اینکه دستیار صوتی Cortana در لیست قابلیت‌های حذف شده قرار دارد، اما در حقیقت اشاره مایکروسافت به حذف توانایی‌های مخصوص مصرف کنندگان چون موسیقی است.

Windows To Go یکی دیگر از قابلیت‌های حذف شده در نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ است و دیگر امکان استفاده از آن را ندارید. این‌ها قابلیت‌های حذف شده در آپدیت ماه مِی ویندوز ۱۰ بودند.

چک لیست سئو

این پروژه به منظور یک چک لیست بهینه سازی سئو برای سازمان هایی مانند شرکت های برنامه نویسی به کار میرود.که نیاز به یک چک لیست و یک بانک اطلاعاتی از کار های خود دارند. برای استفاده از این نرم افزار هر کسی نمی تواند وارد این نرم افزار شود (فقط کسانی که دعوت نامه […]

بیشتر

وب سایت و نرم افزار اوستاش

این نرم افزار و وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ و نوشته شده کار این نرم افزار آسان کردن دسترسی به خدمات ارزان و دلخواه به مردم می باشد. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که می توانید هر سرویسی مثل تاکسی پیک موتوری تعمیرات منزل و … […]

بیشتر

سوکت پروگرمینگ در جاوا (کاربر)

به نام خدا برای شروع باید یک سوکت بسازیم سپس آدرس آی پی سرور سوکت را به عنوان ورودی به سازنده بدهیم و برای و پورت مربوط به سوکت سرور را بدهیم. سپس باید Datainputstream و Dataoutputstream مربوط به سوکت را تعریف میکنیم. پس از تعریف سوکت و استریم های مربوط به سوکت شما می […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-31-20
تعداد بازدید 75 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز