لطفا چند ثانیه صبر کنید

close

پرونده انحصارگرایی گوگل توسط وزارت دادگستری ایالات متحده در دست بررسی است

همان‌طور که در جریان هستید گوگل یکی از بزرگ‌ترین و قدرتمند‌ترین شرکت‌ها در زمینه تبلیغات به شمار می‌رود، اما این شرکت در سال‌های اخیر سیاست‌های انحصارگرایانه بسیاری را در پیش گرفته که موجب نگرانی دادستان‌های آمریکایی شده است. حال دادستان‌های آمریکا قصد دارند تا از گوگل به جرم انحصارگرایی شکایت کنند.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نشریه وال استریت ژورنال، به احتمال بسیار زیاد در تابستان سال جاری وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا و دادستان‌های ایالتی در بخش بخش کسب و کار تبلیغات دادخواست ضد انحصاری را علیه شرکت گوگل ارائه می‌دهند. پس از انتشار خبر شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده، سهام شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت حدود 3 درصد سقوط کرد..

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، تا ماه آینده وزارت دادگستری آمریکا حداقل یک پرونده در خصوص فعالیت‌های انحصارگرایانه گوگل تشکیل می‌دهد. در این بین برخی از دادستان‌های ایالت‌های آمریکا به سرپرستی ایالت تگزاس به دنبال تشکیل پرونده جداگانه‌ای در پاییز سال 2020 برای شرکت گوگل هستند.

تا این لحظه وزارت دادگستری آمریکا در خصوص گزارش وال استریت ژورنال هیچ اظهار نظری نکرده است. در این بین کن پکستون، دادستان کل ایالت تگزاس معتقد است که گوگل درباره هر انسان نزدیک به ۷۰۰۰ دیتا دارد و آن‌ها بخش خرید، فروش و بازار را کنترل می‌کنند. به گفته آقای پکستون، آن‌ها نگران‌اند که این موضوع قدرت بیش از حدی به گوگل بدهد و این شرکت را از کنترل خارج کند. در این بین سخنگوی گوگل به گزارش منتشر شده واکنش نشان داده و بیانیه زیر را منتشر کرده است:

ما به پیشبرد تحقیقات وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا و دادستان تگزاس کمک می‌کنیم و از هیچ همکاری دریغ نمیکنیم. تمرکز ما بر روی ارائه سرویس‌هایی است که به مشتریان کمک می‌کند، از هزاران کسب و کار پشتیبانی می‌کند و باعث افزایش رقابت و قدرت انتخاب می‌شود.

عمده تحقیق ایالتی بر روی  کسب و کار تبلیغات آنلاین گوگل تمرکز کرده و شامل موتور جستجوی گوگل و  سیستم عامل اندروید می‌شود. این امکان وجود دارد که ایالت‌ها در کنار تنظیم دادخواست برای تجارت تبلیغاتی گوگل، به دنبال تشکیل پرونده جداگانه‌ای در این خصوص باشند. تحقیق وزارت دادگستری آمریکا در بخش جستجوی آنلاین و نابود کردن رقیبان گوگل متمرکز می‌شود؛ اما در گزارش وال استریت ژورنال به نظریه‌های قانونی در خصوص تشکیل پرونده علیه گوگل اشاره نشده است.

کارکردن با بانک اطلاعاتی در جاوا بخش اول

به نام خدا با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و بزرگ شدن اطلاعات دیگر اطلاعات قابل ذخیره در فایل نیستند به دلایل مختلف مثل کند بودن مطمئن نبودن و… به همین دلیل بهترین گزینه برای ذخیره اطلاعات در سیستم و یا سرور استفاده از بانک های اطلاعاتی یا دیتابیس می باشد. برای استفاده از این بخش […]

بیشتر

اجرای یک برنامه در جاوا

به نام خدا با پیشرفت برنامه های کامپیوتر گاهی اوقات در برنامه خود نیاز داریم که یک برنامه خارجی مثل کروم را در برنامه خود اجرا کنیم. ابتدا برای این کار باید متند Runtime را باید فراخوانی کنیم پس از فراخوانی متد باید برای کنترل خطا از try و catch استفاده کنیم تا در صورت […]

بیشتر

سورچی

این نرم افزار نرم افزار آزمون تحت شبکه می باشد که با جاوا نوشته شده و روی سیستم عامل های اندروید لینوکس ویندوز و مک قابل اجرا می باشد. پکیج سورچی شامل 11 نرم افزار به صورت زیر می باشد : سه نرم افزار تحت سرور برای اجرا روی مک ویندوز و لینوکس چهار نرم […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-17-20
تعداد بازدید 42 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز