لطفا چند ثانیه صبر کنید

پرونده انحصارگرایی گوگل توسط وزارت دادگستری ایالات متحده در دست بررسی است

همان‌طور که در جریان هستید گوگل یکی از بزرگ‌ترین و قدرتمند‌ترین شرکت‌ها در زمینه تبلیغات به شمار می‌رود، اما این شرکت در سال‌های اخیر سیاست‌های انحصارگرایانه بسیاری را در پیش گرفته که موجب نگرانی دادستان‌های آمریکایی شده است. حال دادستان‌های آمریکا قصد دارند تا از گوگل به جرم انحصارگرایی شکایت کنند.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نشریه وال استریت ژورنال، به احتمال بسیار زیاد در تابستان سال جاری وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا و دادستان‌های ایالتی در بخش بخش کسب و کار تبلیغات دادخواست ضد انحصاری را علیه شرکت گوگل ارائه می‌دهند. پس از انتشار خبر شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده، سهام شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت حدود ۳ درصد سقوط کرد..

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، تا ماه آینده وزارت دادگستری آمریکا حداقل یک پرونده در خصوص فعالیت‌های انحصارگرایانه گوگل تشکیل می‌دهد. در این بین برخی از دادستان‌های ایالت‌های آمریکا به سرپرستی ایالت تگزاس به دنبال تشکیل پرونده جداگانه‌ای در پاییز سال ۲۰۲۰ برای شرکت گوگل هستند.

تا این لحظه وزارت دادگستری آمریکا در خصوص گزارش وال استریت ژورنال هیچ اظهار نظری نکرده است. در این بین کن پکستون، دادستان کل ایالت تگزاس معتقد است که گوگل درباره هر انسان نزدیک به ۷۰۰۰ دیتا دارد و آن‌ها بخش خرید، فروش و بازار را کنترل می‌کنند. به گفته آقای پکستون، آن‌ها نگران‌اند که این موضوع قدرت بیش از حدی به گوگل بدهد و این شرکت را از کنترل خارج کند. در این بین سخنگوی گوگل به گزارش منتشر شده واکنش نشان داده و بیانیه زیر را منتشر کرده است:

ما به پیشبرد تحقیقات وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا و دادستان تگزاس کمک می‌کنیم و از هیچ همکاری دریغ نمیکنیم. تمرکز ما بر روی ارائه سرویس‌هایی است که به مشتریان کمک می‌کند، از هزاران کسب و کار پشتیبانی می‌کند و باعث افزایش رقابت و قدرت انتخاب می‌شود.

عمده تحقیق ایالتی بر روی  کسب و کار تبلیغات آنلاین گوگل تمرکز کرده و شامل موتور جستجوی گوگل و  سیستم عامل اندروید می‌شود. این امکان وجود دارد که ایالت‌ها در کنار تنظیم دادخواست برای تجارت تبلیغاتی گوگل، به دنبال تشکیل پرونده جداگانه‌ای در این خصوص باشند. تحقیق وزارت دادگستری آمریکا در بخش جستجوی آنلاین و نابود کردن رقیبان گوگل متمرکز می‌شود؛ اما در گزارش وال استریت ژورنال به نظریه‌های قانونی در خصوص تشکیل پرونده علیه گوگل اشاره نشده است.

چک لیست سئو

این پروژه به منظور یک چک لیست بهینه سازی سئو برای سازمان هایی مانند شرکت های برنامه نویسی به کار میرود.که نیاز به یک چک لیست و یک بانک اطلاعاتی از کار های خود دارند. برای استفاده از این نرم افزار هر کسی نمی تواند وارد این نرم افزار شود (فقط کسانی که دعوت نامه […]

بیشتر

وب سایت و نرم افزار اوستاش

این نرم افزار و وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ و نوشته شده کار این نرم افزار آسان کردن دسترسی به خدمات ارزان و دلخواه به مردم می باشد. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که می توانید هر سرویسی مثل تاکسی پیک موتوری تعمیرات منزل و … […]

بیشتر

سوکت پروگرمینگ در جاوا (کاربر)

به نام خدا برای شروع باید یک سوکت بسازیم سپس آدرس آی پی سرور سوکت را به عنوان ورودی به سازنده بدهیم و برای و پورت مربوط به سوکت سرور را بدهیم. سپس باید Datainputstream و Dataoutputstream مربوط به سوکت را تعریف میکنیم. پس از تعریف سوکت و استریم های مربوط به سوکت شما می […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-17-20
تعداد بازدید 68 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز