لطفا چند ثانیه صبر کنید

close

هشدار پلیس فتا در خصوص کارت‌های بانکی اجاره‌ای؛ بیشتر کلاه‌بردارها جوان و نوجوان هستند

پلیس فتا نسبت به اجاره دادن کارت بانکی به «قماربازها» هشدار داد. به گفته سرپرست پلیس فتا تهران، برخی از مردم کارت بانکی خود را به مجرمین قمار باز اجاره می‌دهند که از آن در شرط‌بندی و کلاه‌برداری استفاده می‌شود.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی، سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ در گفتگو با خبرگزاری جوان، در خصوص کلاه‌برداری هایی که با استفاده از کارت‌های بانکی اجاره‌ای و در وب سایت‌های قمار و شرط‌بندی صورت می‌گیرد، گفت: کلاه‌برداران با توجه به اقدامات سخت‌گیرانه‌ای که پلیس و بانک مرکزی در خصوص اقدامات شومشان در بحث کلاه‌برداری مالی و بانکی انجام داده است، به سمت استفاده از کارت‌های اجاره‌ای بانکی روی آوردند.

سرهنگ معظمی گودرزی هشدار داد کلاه‌برداران با هویت جعلی و تحت عنوان کاریابی و فعالیت جعلی تحت نام شرکت‌های تجاری، اقدام به اجاره کارت بانکی می‌کنند. این افراد پس از دریافت مشخصات و رمز بانکی کارت‌های اجاره‌ای، از آن در حوزه قمار، شرط‌بندی و به ویژه شرط‌بندی در زمینه فوتبال سوء استفاده می‌کنند.

به گفته سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ، افزون بر افرادی که اقدام به شرط‌بندی می‌کنند و مورد تعقیب قانونی قرار می‌گیرند، آنهایی هم که کارت بانکی خود را به قماربازها اجاره می‌دهند با اتهام سنگین معاونت در جرم روبرو خواهند شد.

این مقام پلیس فتا به با هشدار شهروندان که برابر قانون هیچ شخصی حق ندارد کارت بانکی خود را اجاره بدهد، تشریح کرد: اجاره دادن کارت بانکی باعث می‌شود این افراد از شهروندان دیگر کلاه‌برداری کنند و هیچ ردپایی هم از خود باقی نگذارند.

جالب اینکه سرهنگ معظمی گودرزی می‌گوید جوانان و نوجوانان بیشتر از گروه‌های سنی دیگر، مرتکب این گونه جرائم می‌شوند. سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ درباره انگیزه برخی از جوانان و نوجوانان در روی آوردن به کلاه‌برداری اینترنتی گفت: برای سپری کردن ره صد ساله در یک شب دچار ارتکاب جرمی سنگین می‌شوند.

در پایان سرهنگ معظمی گودرزی به جوانان هشدار داد فریب تبلیغات اغوا کننده در فضای مجازی را نخورند و با طمع به درآمدهای واهی، در دام شیادان نیفتند.

کارکردن با بانک اطلاعاتی در جاوا بخش اول

به نام خدا با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و بزرگ شدن اطلاعات دیگر اطلاعات قابل ذخیره در فایل نیستند به دلایل مختلف مثل کند بودن مطمئن نبودن و… به همین دلیل بهترین گزینه برای ذخیره اطلاعات در سیستم و یا سرور استفاده از بانک های اطلاعاتی یا دیتابیس می باشد. برای استفاده از این بخش […]

بیشتر

اجرای یک برنامه در جاوا

به نام خدا با پیشرفت برنامه های کامپیوتر گاهی اوقات در برنامه خود نیاز داریم که یک برنامه خارجی مثل کروم را در برنامه خود اجرا کنیم. ابتدا برای این کار باید متند Runtime را باید فراخوانی کنیم پس از فراخوانی متد باید برای کنترل خطا از try و catch استفاده کنیم تا در صورت […]

بیشتر

سورچی

این نرم افزار نرم افزار آزمون تحت شبکه می باشد که با جاوا نوشته شده و روی سیستم عامل های اندروید لینوکس ویندوز و مک قابل اجرا می باشد. پکیج سورچی شامل 11 نرم افزار به صورت زیر می باشد : سه نرم افزار تحت سرور برای اجرا روی مک ویندوز و لینوکس چهار نرم […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-19-20
تعداد بازدید 34 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز