لطفا چند ثانیه صبر کنید

فرمان اجرایی ترامپ فعالیت شبکه‌های اجتماعی را محدود می‌کند

دونالد ترامپ یکی از فعال‌ترین رئیس جمهورهای آمریکا در شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که فعالیتش در سال‌های اخیر به شدت حاشیه ساز بوده است. حال ترامپ تصمیم گرفته تا با امضا فرمان اجرایی جدیدی مصونیت شرکت‌های فعال در زمینه شبکه‌های اجتماعی را در خصوص محتوای منتشر شده توسط کاربرانشان کاهش دهد.

پیش از تصمیمات جدید رئیس جمهور آمریکا، قانونی وجود داشت که به واسطه آن شرکت‌های فعالی حوزه فناوری مانند فیس‌بوک، توییتر و گوگل در برابر محتوا منتشر شده از سوی کاربرانشان مصون بودند. حال ترامپ در سخنرانی اخیر خود اعلام کرده که دولت آمریکا از این قانون خسته شده و قصد دارد تا آن را دست خوش تغییرات کند.

گفته می‌شود که با امضای این فرمان توسط دونالد ترامپ، مکانیزم های محافظتی پلتفرم های آنلاین یاد شده که براساس بند ۲۳۰ از قانون Communications Decency آمریکا برایشان فراهم شده بود به طور محسوسی کاهش پیدا کند. به واسطه این قانون شرکت‌های کنترل کننده شبکه‌های اجتماعی معروف مصونیت گسترده ای نسبت به محتوای پست شده توسط کاربرانشان داشتند، اما امضای این پیش‌نویس شرایط را به کلی تغییر می‌دهد.

بر اساس این پیش‌نویس دست وزارت بازرگانی و کمیسیون ارتباطات آمریکا برای تفسیر مجدد این قانون باز می‌شود و می‌توانند با صدور مجوزهای ویژه برای کمیسیون تجارت فدرال ابزار قدرتمندی را برای ارسال گزارش سانسور و جانب‌داری آنلاین پلتفرم‌های اجتماعی در اختیار مردم قرار دهند.

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری دیروز خود اعلام کرد که شرکت‌های فعال در زمینه شبکه‌های اجتماعی یک سپر دفاعی دارند و میتوانند هر کاری که دلشان می خواهد بکنند؛ اما این سپهر دیگر در اختیارشان نخواهد بود. بر اساس فرمان اجرایی ترامپ اداره ملی ارتباطات و اطلاعات آمریکا ۶۰ روز زمان دارد تا درخواستی را برای قانون‌گذاری جدی در اختیار کمیسیون ارتباطات فدرال قرار دهد.

در همین راستا رگولاتوری ایالات متحده پس از دریافت دستور ترامپ بخش هایی از بند ۲۳۰ قانون Communications Decency را تفسیر خواهد کرد و مجازاتی را برای شرکت‌هایی که از قوانین تخطی کنند در نظر می‌گیرد. تیم توییتر با واکنش به فرمان ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرده است که فرمان اجرایی جدید یک رویکرد تلافی‌جویانه و سیاسی به یک قانون مهم است.

توییتر معتقد است که بند ۲۳۰ حامی آزادی بیان مردم آمریکاست و هر تلاشی برای از بین بردن آن آینده مکالمات در فضای مجازی و آزادی های اینترنتی را تهدید می‌کند. در این بین تیم فیس‌بوک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که ما به آزادی بیان در سرویس‌های خود و همچنین حفاظت از جامعه خود در برابر محتوای مضر ایمان کامل داریم. لغو یا محدود کردن بند ۲۳۰ اثر معکوس خواهد داشت و باعث محدود شدن آزادی بیان در فضای آنلاین می شود.

چک لیست سئو

این پروژه به منظور یک چک لیست بهینه سازی سئو برای سازمان هایی مانند شرکت های برنامه نویسی به کار میرود.که نیاز به یک چک لیست و یک بانک اطلاعاتی از کار های خود دارند. برای استفاده از این نرم افزار هر کسی نمی تواند وارد این نرم افزار شود (فقط کسانی که دعوت نامه […]

بیشتر

وب سایت و نرم افزار اوستاش

این نرم افزار و وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ و نوشته شده کار این نرم افزار آسان کردن دسترسی به خدمات ارزان و دلخواه به مردم می باشد. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که می توانید هر سرویسی مثل تاکسی پیک موتوری تعمیرات منزل و … […]

بیشتر

سوکت پروگرمینگ در جاوا (کاربر)

به نام خدا برای شروع باید یک سوکت بسازیم سپس آدرس آی پی سرور سوکت را به عنوان ورودی به سازنده بدهیم و برای و پورت مربوط به سوکت سرور را بدهیم. سپس باید Datainputstream و Dataoutputstream مربوط به سوکت را تعریف میکنیم. پس از تعریف سوکت و استریم های مربوط به سوکت شما می […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-29-20
تعداد بازدید 67 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز