لطفا چند ثانیه صبر کنید

close

فرمان اجرایی ترامپ فعالیت شبکه‌های اجتماعی را محدود می‌کند

دونالد ترامپ یکی از فعال‌ترین رئیس جمهورهای آمریکا در شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که فعالیتش در سال‌های اخیر به شدت حاشیه ساز بوده است. حال ترامپ تصمیم گرفته تا با امضا فرمان اجرایی جدیدی مصونیت شرکت‌های فعال در زمینه شبکه‌های اجتماعی را در خصوص محتوای منتشر شده توسط کاربرانشان کاهش دهد.

پیش از تصمیمات جدید رئیس جمهور آمریکا، قانونی وجود داشت که به واسطه آن شرکت‌های فعالی حوزه فناوری مانند فیس‌بوک، توییتر و گوگل در برابر محتوا منتشر شده از سوی کاربرانشان مصون بودند. حال ترامپ در سخنرانی اخیر خود اعلام کرده که دولت آمریکا از این قانون خسته شده و قصد دارد تا آن را دست خوش تغییرات کند.

گفته می‌شود که با امضای این فرمان توسط دونالد ترامپ، مکانیزم های محافظتی پلتفرم های آنلاین یاد شده که براساس بند ۲۳۰ از قانون Communications Decency آمریکا برایشان فراهم شده بود به طور محسوسی کاهش پیدا کند. به واسطه این قانون شرکت‌های کنترل کننده شبکه‌های اجتماعی معروف مصونیت گسترده ای نسبت به محتوای پست شده توسط کاربرانشان داشتند، اما امضای این پیش‌نویس شرایط را به کلی تغییر می‌دهد.

بر اساس این پیش‌نویس دست وزارت بازرگانی و کمیسیون ارتباطات آمریکا برای تفسیر مجدد این قانون باز می‌شود و می‌توانند با صدور مجوزهای ویژه برای کمیسیون تجارت فدرال ابزار قدرتمندی را برای ارسال گزارش سانسور و جانب‌داری آنلاین پلتفرم‌های اجتماعی در اختیار مردم قرار دهند.

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری دیروز خود اعلام کرد که شرکت‌های فعال در زمینه شبکه‌های اجتماعی یک سپر دفاعی دارند و میتوانند هر کاری که دلشان می خواهد بکنند؛ اما این سپهر دیگر در اختیارشان نخواهد بود. بر اساس فرمان اجرایی ترامپ اداره ملی ارتباطات و اطلاعات آمریکا ۶۰ روز زمان دارد تا درخواستی را برای قانون‌گذاری جدی در اختیار کمیسیون ارتباطات فدرال قرار دهد.

در همین راستا رگولاتوری ایالات متحده پس از دریافت دستور ترامپ بخش هایی از بند ۲۳۰ قانون Communications Decency را تفسیر خواهد کرد و مجازاتی را برای شرکت‌هایی که از قوانین تخطی کنند در نظر می‌گیرد. تیم توییتر با واکنش به فرمان ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرده است که فرمان اجرایی جدید یک رویکرد تلافی‌جویانه و سیاسی به یک قانون مهم است.

توییتر معتقد است که بند ۲۳۰ حامی آزادی بیان مردم آمریکاست و هر تلاشی برای از بین بردن آن آینده مکالمات در فضای مجازی و آزادی های اینترنتی را تهدید می‌کند. در این بین تیم فیس‌بوک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که ما به آزادی بیان در سرویس‌های خود و همچنین حفاظت از جامعه خود در برابر محتوای مضر ایمان کامل داریم. لغو یا محدود کردن بند ۲۳۰ اثر معکوس خواهد داشت و باعث محدود شدن آزادی بیان در فضای آنلاین می شود.

کارکردن با بانک اطلاعاتی در جاوا بخش اول

به نام خدا با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و بزرگ شدن اطلاعات دیگر اطلاعات قابل ذخیره در فایل نیستند به دلایل مختلف مثل کند بودن مطمئن نبودن و… به همین دلیل بهترین گزینه برای ذخیره اطلاعات در سیستم و یا سرور استفاده از بانک های اطلاعاتی یا دیتابیس می باشد. برای استفاده از این بخش […]

بیشتر

اجرای یک برنامه در جاوا

به نام خدا با پیشرفت برنامه های کامپیوتر گاهی اوقات در برنامه خود نیاز داریم که یک برنامه خارجی مثل کروم را در برنامه خود اجرا کنیم. ابتدا برای این کار باید متند Runtime را باید فراخوانی کنیم پس از فراخوانی متد باید برای کنترل خطا از try و catch استفاده کنیم تا در صورت […]

بیشتر

سورچی

این نرم افزار نرم افزار آزمون تحت شبکه می باشد که با جاوا نوشته شده و روی سیستم عامل های اندروید لینوکس ویندوز و مک قابل اجرا می باشد. پکیج سورچی شامل 11 نرم افزار به صورت زیر می باشد : سه نرم افزار تحت سرور برای اجرا روی مک ویندوز و لینوکس چهار نرم […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-29-20
تعداد بازدید 41 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز