لطفا چند ثانیه صبر کنید

درخواست مقامات آمریکایی برای دسترسی به اطلاعات تلفن‌های همراه پس از قفل گشایی گوشی‌های آیفون متهمین

دادستان کل آمریكا و مقامات پلیس فدرال معتقدند که در طی تحقیقات باید به اطلاعات کامپیوتر و موبایل متهمین و مظنونین پرونده دسترسی کامل داشته باشند. شرکت اپل با قفل گشایی گوشی آیفون متهمین حادثه تیراندازی پایگاه هوایی پنسکوولا مخالفت کرده بود، اما در نهایت مقامات فدرال موفق به تخلیه اطلاعات گوشی‌های آیفون شدند، اما فدرال به دنبال راهکار ساده‌تری برای دسترسی به اطلاعات گوشی متهمین است.

وزارت دادگستری ایالات متحده روز دوشنبه با انتشار بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که پلیس فدرال موفق شده تا اطلاعات بسیار مهمی را از گوشی آیفون محمد سعید آلشامرانی (متهم پرونده پنسکوولا) استخراج کند. آلشامرانی در حادثه تیراندازی پایگاه هوایی پنسکوولا در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۹ سه نفر را به قتل رساند و هشت نفر دیگر را مجروح کرد.

مقامات فدرال در ماه ژانویه برای پیشبرد این پرونده از اپل درخواست کردند تا قفل گوشی متهمین را باز کند، اما مانند همیشه اپل از همکاری با مقامات فدرال امتناع کرد. اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام اطلاعات مربوط به حساب کاربری iCloud گوشی متهمین را در اختیار مقامات FBI قرار داده است، اما به تحت هیچ شرایطی گوشی‌های آیفون را قفل گشایی نمی‌کند.

دادستان کل ویلیام بار و رئیس FBI کریستوفر رای از قفل گشایی گوشی آیفون متهمین توسط نیروهای فدرال خوشنود هستند، اما از همکاری اپل در پیشبرد پرونده پنسکوولا ناراضی هستند. دادستان کل ویلیام بار اعلام کرد که اطلاعات بدست آمده از گوشی آیفون محمد سعید آلشامرانی به پیشبرد پرونده پنسکوولا کمک بسیاری کرده است. این اطلاعات برای تامین امنیت شهروندان آمریکا بسیار مهم است، اما متاسفانه شرکت اپل در این پروند همکاری مناسبی نداشته است.

اطلاعات بدست آمده از گوشی آیفون محمد سعید آلشامرانی به همکاری این فرد با گروه تروریستی القاعده اشاره دارد؛ همچنین اطلاعات بدست آمده از گوشی آلشامرانی به تکمیل پرونده حملات تروریستی گذشته کمک بسیاری کرده است. قفل گشایی گوشی‌های آیفون متهمین هزینه‌های غیر ضروری بسیاری را به پلیس فدرال تحمیل کرده است؛ هزینه‌هایی که با همکاری اپل به صفر می‌رسید.

اپل معتقد است که قفل گشایی حساب کاربری iCloud تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مقامات FBI قرار می‌دهد، اما پلیس فدرال به دنبال ایجاد در پشتی (backdoor) برای دسترسی مستقیم و فیزیکی به اطلاعات گوشی کاربران است، درخواستی که برای اپل یک خط قرمز به شمار می‌رود.

اپل معتقد است که ایجاد در پشتی در محصولات الکترونیکی خطر هک شدن آن‌ها توسط هکرها را افزایش می‌دهد و امنیت اطلاعات کاربران را با خطر مواجه می‌کند. دادستان کل ویلیام بار ادعاهای اپل را قبول ندارد و معتقد است که آن‌ها می‌تواند درخواست پلیس فدرال را به شکل کاملاً امن و بدون خطر هک شدن اجرایی کند، درخواستی که غیر ممکن به نظر می‌رسد.

چک لیست سئو

این پروژه به منظور یک چک لیست بهینه سازی سئو برای سازمان هایی مانند شرکت های برنامه نویسی به کار میرود.که نیاز به یک چک لیست و یک بانک اطلاعاتی از کار های خود دارند. برای استفاده از این نرم افزار هر کسی نمی تواند وارد این نرم افزار شود (فقط کسانی که دعوت نامه […]

بیشتر

وب سایت و نرم افزار اوستاش

این نرم افزار و وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ و نوشته شده کار این نرم افزار آسان کردن دسترسی به خدمات ارزان و دلخواه به مردم می باشد. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که می توانید هر سرویسی مثل تاکسی پیک موتوری تعمیرات منزل و … […]

بیشتر

سوکت پروگرمینگ در جاوا (کاربر)

به نام خدا برای شروع باید یک سوکت بسازیم سپس آدرس آی پی سرور سوکت را به عنوان ورودی به سازنده بدهیم و برای و پورت مربوط به سوکت سرور را بدهیم. سپس باید Datainputstream و Dataoutputstream مربوط به سوکت را تعریف میکنیم. پس از تعریف سوکت و استریم های مربوط به سوکت شما می […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-19-20
تعداد بازدید 82 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز