لطفا چند ثانیه صبر کنید

close

درخواست مقامات آمریکایی برای دسترسی به اطلاعات تلفن‌های همراه پس از قفل گشایی گوشی‌های آیفون متهمین

دادستان کل آمریكا و مقامات پلیس فدرال معتقدند که در طی تحقیقات باید به اطلاعات کامپیوتر و موبایل متهمین و مظنونین پرونده دسترسی کامل داشته باشند. شرکت اپل با قفل گشایی گوشی آیفون متهمین حادثه تیراندازی پایگاه هوایی پنسکوولا مخالفت کرده بود، اما در نهایت مقامات فدرال موفق به تخلیه اطلاعات گوشی‌های آیفون شدند، اما فدرال به دنبال راهکار ساده‌تری برای دسترسی به اطلاعات گوشی متهمین است.

وزارت دادگستری ایالات متحده روز دوشنبه با انتشار بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که پلیس فدرال موفق شده تا اطلاعات بسیار مهمی را از گوشی آیفون محمد سعید آلشامرانی (متهم پرونده پنسکوولا) استخراج کند. آلشامرانی در حادثه تیراندازی پایگاه هوایی پنسکوولا در تاریخ 6 دسامبر 2019 سه نفر را به قتل رساند و هشت نفر دیگر را مجروح کرد.

مقامات فدرال در ماه ژانویه برای پیشبرد این پرونده از اپل درخواست کردند تا قفل گوشی متهمین را باز کند، اما مانند همیشه اپل از همکاری با مقامات فدرال امتناع کرد. اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام اطلاعات مربوط به حساب کاربری iCloud گوشی متهمین را در اختیار مقامات FBI قرار داده است، اما به تحت هیچ شرایطی گوشی‌های آیفون را قفل گشایی نمی‌کند.

دادستان کل ویلیام بار و رئیس FBI کریستوفر رای از قفل گشایی گوشی آیفون متهمین توسط نیروهای فدرال خوشنود هستند، اما از همکاری اپل در پیشبرد پرونده پنسکوولا ناراضی هستند. دادستان کل ویلیام بار اعلام کرد که اطلاعات بدست آمده از گوشی آیفون محمد سعید آلشامرانی به پیشبرد پرونده پنسکوولا کمک بسیاری کرده است. این اطلاعات برای تامین امنیت شهروندان آمریکا بسیار مهم است، اما متاسفانه شرکت اپل در این پروند همکاری مناسبی نداشته است.

اطلاعات بدست آمده از گوشی آیفون محمد سعید آلشامرانی به همکاری این فرد با گروه تروریستی القاعده اشاره دارد؛ همچنین اطلاعات بدست آمده از گوشی آلشامرانی به تکمیل پرونده حملات تروریستی گذشته کمک بسیاری کرده است. قفل گشایی گوشی‌های آیفون متهمین هزینه‌های غیر ضروری بسیاری را به پلیس فدرال تحمیل کرده است؛ هزینه‌هایی که با همکاری اپل به صفر می‌رسید.

اپل معتقد است که قفل گشایی حساب کاربری iCloud تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مقامات FBI قرار می‌دهد، اما پلیس فدرال به دنبال ایجاد در پشتی (backdoor) برای دسترسی مستقیم و فیزیکی به اطلاعات گوشی کاربران است، درخواستی که برای اپل یک خط قرمز به شمار می‌رود.

اپل معتقد است که ایجاد در پشتی در محصولات الکترونیکی خطر هک شدن آن‌ها توسط هکرها را افزایش می‌دهد و امنیت اطلاعات کاربران را با خطر مواجه می‌کند. دادستان کل ویلیام بار ادعاهای اپل را قبول ندارد و معتقد است که آن‌ها می‌تواند درخواست پلیس فدرال را به شکل کاملاً امن و بدون خطر هک شدن اجرایی کند، درخواستی که غیر ممکن به نظر می‌رسد.

کارکردن با بانک اطلاعاتی در جاوا بخش اول

به نام خدا با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و بزرگ شدن اطلاعات دیگر اطلاعات قابل ذخیره در فایل نیستند به دلایل مختلف مثل کند بودن مطمئن نبودن و… به همین دلیل بهترین گزینه برای ذخیره اطلاعات در سیستم و یا سرور استفاده از بانک های اطلاعاتی یا دیتابیس می باشد. برای استفاده از این بخش […]

بیشتر

اجرای یک برنامه در جاوا

به نام خدا با پیشرفت برنامه های کامپیوتر گاهی اوقات در برنامه خود نیاز داریم که یک برنامه خارجی مثل کروم را در برنامه خود اجرا کنیم. ابتدا برای این کار باید متند Runtime را باید فراخوانی کنیم پس از فراخوانی متد باید برای کنترل خطا از try و catch استفاده کنیم تا در صورت […]

بیشتر

سورچی

این نرم افزار نرم افزار آزمون تحت شبکه می باشد که با جاوا نوشته شده و روی سیستم عامل های اندروید لینوکس ویندوز و مک قابل اجرا می باشد. پکیج سورچی شامل 11 نرم افزار به صورت زیر می باشد : سه نرم افزار تحت سرور برای اجرا روی مک ویندوز و لینوکس چهار نرم […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-19-20
تعداد بازدید 37 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز