لطفا چند ثانیه صبر کنید

جریمه نیم میلیارد دلاری اپل به جرم کاهش سرعت گوشی‌های آیفون

در سال‌های گذشته مشخص شد که شرکت اپل برای فروش نسخه جدید گوشی‌های آیفون خود، با عرضه بروزرسانی‌های جدید iOS به صورت عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی را کاهش داده است. حال به نظر می‌رسد که اپل باید خسارت ۵۰۰ میلیون دلاری را به شاکیان این پرونده قدیمی بپردازد.

شرکت اپل در سال ۲۰۱۷ تایید کرد که به منظور فروش گوشی‌های جدید خود، با عرضه بروزرسانی‌های iOS سرعت آیفون‌های قدیمی را کاهش داده است. البته این موضوع به کاهش سرعت آیفون‌های قدیمی ختم نمی‌شد و باعث کاهش طول عمر باتری آن‌ها نیز می‌شد، به همین دلیل شرکت اپل مجبور شد تا در طرحی باتری گوشی‌های آیفون قدیمی را با قیمتی مناسب برای کاربرانش تعویض کند.

البته طرح تعویض باتری آیفون‌های قدیمی با قیمت ۲۰ دلار تنها یک ترفند تبلیغاتی برای ترغیب کاربران به خرید گوشی‌های آیفون جدید بود، زیرا در زمان تعویض باتری پرسنل اپل به کاربران اعلام می‌کردند که برای افزایش سرعت و کارایی باید نسخه جدید گوشی آیفون را تهیه کنند و مشکل آن‌ها با تعویض باتری حل نخواهد شد.

در نهایت طرح تعویض باتری آیفون‌های قدیمی مشتریان اپل و مقامات قضایی دولت آمریکا را راضی نکرد و در نهایت با تشکیل پرونده‌ای پای اپل به دادگاه باز شد و به کاهش سرعت گوشی‌های آیفون قدیمی با هدف فروش نسخه‌های جدید متهم شد. این پرونده شامل گوشی‌های آیفون ۶s، آیفون ۷ و نسخه اول آیفون SE می‌شود.

در نهایت یکی از قاضی‌های فدرال با پرداخت حداکثر جریمه ۵۰۰ میلیون دلاری در خصوص پرونده کاهش سرعت آیفون‌های قدیمی موافقت کرده است، اما به دلیل شیوع کرونا حکم نهایی در دسامبر اعلام شود و با توجه به این موضوع شاکیان تا سال ۲۰۲۱ هیچ پولی دریافت نخواهند کرد. در این پرونده اکثر شاکیان شرکت اپل مبلغی برابر با ۲۵ دلار دریافت می‌کنند، البته اگر پرداخت‌ها به صورت کامل انجام شود برخی از آن‌ها می‌توانند تا ۵۰۰ دلار خسارت دریافت کنند.

چک لیست سئو

این پروژه به منظور یک چک لیست بهینه سازی سئو برای سازمان هایی مانند شرکت های برنامه نویسی به کار میرود.که نیاز به یک چک لیست و یک بانک اطلاعاتی از کار های خود دارند. برای استفاده از این نرم افزار هر کسی نمی تواند وارد این نرم افزار شود (فقط کسانی که دعوت نامه […]

بیشتر

وب سایت و نرم افزار اوستاش

این نرم افزار و وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ و نوشته شده کار این نرم افزار آسان کردن دسترسی به خدمات ارزان و دلخواه به مردم می باشد. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که می توانید هر سرویسی مثل تاکسی پیک موتوری تعمیرات منزل و … […]

بیشتر

سوکت پروگرمینگ در جاوا (کاربر)

به نام خدا برای شروع باید یک سوکت بسازیم سپس آدرس آی پی سرور سوکت را به عنوان ورودی به سازنده بدهیم و برای و پورت مربوط به سوکت سرور را بدهیم. سپس باید Datainputstream و Dataoutputstream مربوط به سوکت را تعریف میکنیم. پس از تعریف سوکت و استریم های مربوط به سوکت شما می […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-17-20
تعداد بازدید 64 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز