لطفا چند ثانیه صبر کنید

اپل سارقان آیفون در اعتراضات آمریکا را ردیابی می‌کند

همان‌طور که می‌دانید این روزها خیابان‌های اکثر شهر‌های آمریکا تبدیل به میدان مبارزه میان معترضان به قتل جورج فلوید و نیرو‌های پلیس شده است. در این بین برخی از افراد سودجو اقدام به دزدی از فروشگاه‌های معروف مانند اپل کرده‌اند. در همین راستا شرکت اپل به سارقین آیفون در جریان اعتراضات اخیر هشدار داده است که آن‌ها را ردیابی خواهد کرد.

پس از عادی شدن شرایط ویروس کرونا در آمریکا شرکت اپل تصمیم گرفت تا فروشگاه‌ها خود را مجدداً باز کند و مانند گذشته به فعالیت خود ادامه دهد، اما در جریان اعتراضات اخیر آمریکا در شهر مینیاپولیس ایالت کانزاس، عده‌ای از معترضان به فروشگاه‌های اپل در شهرهای واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو، نیویورک و فیلادلفیا حمله ور شده و اقدام به تخریب و سرقت محصولات کرده‌اند.

در همین راستا شرکت اپل تصمیم گرفته است تا برای مدتی ویترین فروشگاه‌های خود را در شهر‌های مذکور جمع‌آوری کند و آن‌ها را به شکل موقت تعطیل کند. در این بین سارقین گوشی‌های آیفون پس از روشن کردن گوشی‌های دزدیده شده از فروشگاه‌های اپل متوجه شده‌اند که تمام گوشی‌ها قفل شده و در حالت ردیابی قرار گرفته است.

شرکت اپل فکر این روزها را کرده و گوشی‌های آیفون خود را به نوعی نرم‌افزار مجاورت مجهز کرده است، به همین دلیل زمانی که گوشی آیفون به صورت غیر قانونی از فروشگاه‌های این شرکت خارج شود، بلافاصله قفل شده و موقعیت مکانی گوشی را در اختیار نیروهای پلیس قرار می‌دهد. سارقین گوشی‌های آیفون در آمریکا پس از روشن کردن گوشی با پیام “این دستگاه غیرفعال شده و در حال ردیابی است، مقامات محلی در جریان گذاشته شده‌اند” روبرو شده‌اند.

بدون شک آیفون‌ها دزدی از ترس ردیابی پلیس تخریب می‌شوند و یا قطعات آن‌ها در بازار سیاه فروخته می‌شود. البته سرقت از فروشگاه‌های اپل داستان جدیدی نیست و به همین دلیل اپل راهکارهای ویژه‌ای را برای جلوگیری از این موضوع در نظر گرفته است که یکی از آن‌ها ردیابی گوشی دزدیده شده و اعلام موقعیت مکانی آن به مقامات انتظامی محلی است.

چک لیست سئو

این پروژه به منظور یک چک لیست بهینه سازی سئو برای سازمان هایی مانند شرکت های برنامه نویسی به کار میرود.که نیاز به یک چک لیست و یک بانک اطلاعاتی از کار های خود دارند. برای استفاده از این نرم افزار هر کسی نمی تواند وارد این نرم افزار شود (فقط کسانی که دعوت نامه […]

بیشتر

وب سایت و نرم افزار اوستاش

این نرم افزار و وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ و نوشته شده کار این نرم افزار آسان کردن دسترسی به خدمات ارزان و دلخواه به مردم می باشد. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که می توانید هر سرویسی مثل تاکسی پیک موتوری تعمیرات منزل و … […]

بیشتر

سوکت پروگرمینگ در جاوا (کاربر)

به نام خدا برای شروع باید یک سوکت بسازیم سپس آدرس آی پی سرور سوکت را به عنوان ورودی به سازنده بدهیم و برای و پورت مربوط به سوکت سرور را بدهیم. سپس باید Datainputstream و Dataoutputstream مربوط به سوکت را تعریف میکنیم. پس از تعریف سوکت و استریم های مربوط به سوکت شما می […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 06-02-20
تعداد بازدید 91 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز