لطفا چند ثانیه صبر کنید

انواع دستگاه ماینر

پدیده نوظهور ارزهای دیجیتال و اظهار نظرهای متفاوت پیرامون آن باعث شده روزانه گوش ما به طرق مختلف با انواع ارزهای دیجیتال که معروف ترین آن بیت کوین است برخورد داشته باشد، اما به ندرت  از ساز و کار و چگونگی استخراج و استفاده از آن مطلع هستیم. حال این سوال پیش می آید که استخراج این ارزها چگونه است؟

ماینرها یا استخراج کننده های ارز دیجیتال  با خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ عمل استخراج را در بستری مطمئن انجام می دهند، که علاوه بر ثبت و تایید تراکنش های انجام شده، استخراج ارز نیزمیسر می شود. دقت در خرید تجهیزات ماینینگ مناسب و استفاده از نرم افزارهایی با عملکرد آسان فرایند پیچیده استخراج ارز را ممکن می سازد. با این که وارد شدن به این حوزه دانش تخصصی مرتبطی را طلب می کند.

در سال های اولیه به دلیل آسانی استخراج ارزهای دیجیتال یک سیستم معمولی هم امکان استخراج ارزهای علامت گذاری شده را به کاربر می داد، اما در حال حاضر استفاده از رایانه های معمولی به دلیل ساختار ضعیفی که در مقابل شبکه پیچیده استخراج ارزهای دیجیتال دارند استهلاک بالایی دارد و تقریبا غیر ممکن است. بنابراین دستیابی به ارزهای دیجیتال و استخراج با سرعتی بیشتر برای دسترسی به سودی کلان مستلزم خرید ماینر قدرتمند است. شناخت انواع ماینر و خرید تجهیزات ماینینگ راه شما را در این مسیر هموارتر می کند، برای آشنایی بیشتر با خرید ماینر و خرید تجهیزات ماینینگ با تکین ماینر همراه شوید.

تکین ماینر خرید تجهیزات و دستگاه ماینر

فاکتورهای مهم در خرید ماینر
استخراج ارزهای دیجیتال و خرید ماینر نیاز به صرف هزینه های گزافی دارد و موفقیت در این مسیر به پشتوانه یک انتخاب آگاهانه میسر می شود. توانایی و قدرت ماینر خریداری شده باید هم سو با اهداف و توان مالی ما در مسیر یک ماینینگ موفق باشد. عمده ویژگی هایی که برای خرید یک ماینر مناسب در نظر گرفته می شود بر ۳ اصل کلی استوار است:

 • قدرت پردازش ماینر یا نرخ هش: این ویژگی به میزان آستانه ی هدف ما در میزان hash در ثانیه بستگی دارد. خرید ماینر با توانایی پردازش بالا به معنی افزایش میزان استخراج و بالا رفتن هزینه های تمام شده است.
 • بهره وری ماینر: میزان بهره وری یک ماینر باید با میزان هزینه و عملکردی که انتظار داریم تناسب داشته باشد. انتخاب یک ماینر با قیمت پایین و قدرت پردازش بالا میزان بهره وری آن را افزایش می دهد. مشاوره در خرید ماینر ما را به رعایت این اصل نزدیک تر می کند.
 • قیمت ماینر: سرمایه گذاری اولیه و هزینه های برق مصرفی آن زیاد است. قیمت یک ماینر باید در مقایسه با بهره وری آن به گونه ای باشد که بعد از مدتی سرمایه گذار توان برداشت سرمایه را داشته باشد. همچنین توجه کنید که به دلیل استهلاک بالا در هنگام پردازش، تعمیر ماینر امری متداول است و خرید ماینر پر قدرت با هزینه و بهره وری بیشتر منطقی تر به نظر می رسد.
تکین ماینر ، خرید و تعمیر ماینر

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی فارم و استخراج ارزهای دیجیتال
علاقه روز افزون به ارزهای دیجیتال و بیت کوین با  افزایش نرخ ورود افراد به حوزه ماینینگ همراه بوده است. اولین قدم برای راه اندازی یک فارم استخراج ارز دیجیتال انتخاب و خرید دستگاه ماینر مناسب است. ماهیت متفاوت اهداف و بزرگی و کوچکی ابعاد استخراج به خرید ماینر و خرید تجهیزات ماینیگ متفاوت می انجامد. اما پس از هالوینگ (نصف شدن پاداش بیت کوین) به دستگاه های به روز تر و پیشرفته تری برای ماینینگ نیاز است. مشاوران تکین ماینر برای راه اندازی فارم های ارز دیجیتال و انتخاب مناسب ترین ماینر با توجه به بزرگی و کوچکی فارم، نرخ هش وهزینه برق مصرفی  به شما کمک می کنند.

دو شرکت بیت مین (Bitmain) و واتس ماینر (MicroBt) از بزرگترین تولید کننده های دستگاه ماینر هستند. در ادامه چند مدل از به روز ترین دستگاه های ماینر برای استخراج ارز دیجیتال بررسی شده است:

 • Bitmain Antminer S19 Pro : شرکت بیت مین با تولید محصولات خود در دو مدل پرو و معمولی این اجازه را به کاربر می دهد که با توجه به نیاز خود دست به انتخاب بزند. این دستگاه با قدرت پردازش ۱۱۰ تراهش در ثانیه و برق مصرفی ۳۲۵۰ وات ماینری پر سود است.
 •  +Bitmain Antminer S17: در حال حاضر شرکت بیت مین که به روزترین دستگاه های اخراج را وارد بازار می کند با این مدل از پرچم داران این رقابت است. این مدل با قدرت ۷۳ تراهش در ثانیه و برق مصرفی ۲۹۲۰ وات و همچنین توسعه هایی در جهت بهبود مدل های قبلی خیال شما را از خرید ماینر خوب راحت می کند. کاهش صدا و دمای تولیدی در این مدل و تنظیم میزان برق مصرفی با توجه به نرخ هش مورد نظر از خصوصیات قابل توجه این ماینر است.
 • Bitmain Antminer S17 Pro : با توجه به عدم دسترسی همه به خرید ماینر Antminer S17+ هنوز S17 Pro که مدل قدیمی این شرکت است طرفداران زیادی دارد و در اکثر فارم ها انتخاب این مدل را ترجیح می دهند. این ماینر با قدرت ۵۳ تراهش در ثانیه و برق مصرفی ۲۰۹۴ وات از تنظیمات برق مشابهی با مدل پلاس بهره می برد.
 • Bitmain Antminer S9j : به دلیل مصرف پایین و قدرت پردازش قابل قبول انتخاب خوبی برای راه اندازی فارم های بزرگ است. نرخ هش در این مدل ماینر۵ تراهش بر ثانیه و مصرف برق آن ۱۳۵۰ وات است.
 • Bitmain Antminer T17 : شرکت بیت مین با عرضه این مدل ماینر با قدرت پردازش ۴۰ تراهش و برق مصرفی ۲۲۰۰ وات مدل های متنوعی را وارد بازار کرده است.
 • Whatsminer M30 : شرکت واتس ماینر با تولید این مدل ماینری با قدرت پردازش قوی و سود آور را به بازار عرضه کرده است. این ماینر با قدرت پردازش ۸۸ تراهش و برق مصرفی ۳۳۴۴ وات بهره وری بالایی دارد.
 • Whatsminer M21S : از سری تولیدات پر طرفدار و پر قدرت واتس ماینر که با نرخ هش ۵۶ تراهش بر ثانیه و مصرف برق ۳۳۶۰ در ایران طرفداران زیادی دارد.
 • Whatsminer M20S : دستگاه M20S به دلیل قدرت بالا و قیمت پایین نسبت به مدل های مشابه طرفداران زیادی دارد. ۶۸ تراهش بر ثانیه و مصرف برق ۳۳۶۰ از ویژگی های این دستگاه استخراج ارز دیجیتال است.
 • Innosilicon T3+ 52T : این ماینر از تولیدات شرکت معتبر اینوسیلیکون و ارتقاء یافته مدل T است. اگر به دنبال خرید ماینر برای فضاهای کوچک هستید این مدل پیشنهاد می شود. نرخ هش در این مدل ۵۲ تراهش بر ثانیه و برق مصرفی آن ۲۱۰۰ وات است.
 • +Ebang Ebi E12 : این مدل به دلیل اندازه کوچک و وزن پایین ماینری پرطرفدار برای فارم های استخراج ارز دیجیتال است. قدرت آن ۵۰ تراهش بر ثانیه و مصرف برق ۲۵۰۰ وات است.
 • Canaan Avalonminer 1066:  شرکت کنان با عرضه ی این مدل ماینر وارد رقابت شدیدی با انت ماینرها شده است. این دستگاه با ۵۰ تراهش بر ثانیه قدرت و مصرف برق ۳۲۵۰ وات انتخاب خوبی برای خرید ماینر در مناطقی با نرخ هزینه ی برق پایین است.
Takminer-3.jpg

هر روزه افراد بیشتری به کسب درآمد از طریق استخراج ارزهای دیجیتال  و خرید ماینر علاقه مند می شوند.  خرید ماینر و تجهیزات جانبی ماینینگ نیاز به تخصص و اطلاعات در این زمینه دارد که استفاده از خدمات مشاوره تکین ماینر به شما در انتخاب و خرید دستگاهی مناسب کمک می کند. به دلیل مصارف شدید برق و حرارت بالا در دستگاه های ماینر، استهلاک بالا و خرابی از موارد شایعی است که  اتفاق می افتد و نیاز به تعمیر ماینر را اجتناب ناپذیر می کند. انتخاب آگاهانه در خرید ماینز پرداخت هزینه های گزاف تعمیر را کاهش می دهد اما در صورت نیاز به تعمیر ماینر دستگاه خود را به افراد متخصص و مطمئن بسپارید.

چک لیست سئو

این پروژه به منظور یک چک لیست بهینه سازی سئو برای سازمان هایی مانند شرکت های برنامه نویسی به کار میرود.که نیاز به یک چک لیست و یک بانک اطلاعاتی از کار های خود دارند. برای استفاده از این نرم افزار هر کسی نمی تواند وارد این نرم افزار شود (فقط کسانی که دعوت نامه […]

بیشتر

وب سایت و نرم افزار اوستاش

این نرم افزار و وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ و نوشته شده کار این نرم افزار آسان کردن دسترسی به خدمات ارزان و دلخواه به مردم می باشد. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که می توانید هر سرویسی مثل تاکسی پیک موتوری تعمیرات منزل و … […]

بیشتر

سوکت پروگرمینگ در جاوا (کاربر)

به نام خدا برای شروع باید یک سوکت بسازیم سپس آدرس آی پی سرور سوکت را به عنوان ورودی به سازنده بدهیم و برای و پورت مربوط به سوکت سرور را بدهیم. سپس باید Datainputstream و Dataoutputstream مربوط به سوکت را تعریف میکنیم. پس از تعریف سوکت و استریم های مربوط به سوکت شما می […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 06-05-20
تعداد بازدید 155 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز