لطفا چند ثانیه صبر کنید

اخراج برخی از کارمندان بخش خبری مایکروسافت و جایگزین کردن آنها با ربات‌های هوش مصنوعی

انگار هر آنچه از آینده در فیلم‌های عملی تخیلی می‌دیدیم در حال تحقق و وقوع است. در جدیدترین اتفاقات مرتبط با این موضوع، مایکروسافت اعلام کرده که بسیاری از کارمندان بخش تحریریه و خبری خود را جهت جایگزینی آنها با نرم‌افزار هوش مصنوعی نوشته شده برای این موضوع جایگزین کرده است.

مطابق آنچه اعلام شده این اخراج دسته‌جمعی بخشی از یک برنامه گسترده است که به واسطه آن مایکروسافت قصد دارد در سرویس‌های خبری خود از جمله MSN.com و بخش اخبار وبسایت اصلی، ربات‌هایی را مورد استفاده قرار دهد تا بتوانند اموری که بر دوش کاربران انسانی بوده انجام دهند.

این بخش‌ها شامل مایکروسافت اج، نرم‌افزارهای مایکروسافت News، بخش تبلیغات و چندین قسمت دیگر از بخش Microsft SANE است که کوتاه شده عبارت جستجو، تبلیغات، اخبار و Edge است.

در این خصوص شرکت مایکروسافت بیانیه‌ای را منتشر کرده و اعلام نموده است که این شرکت مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر به دنبال راهکارهایی برای گسترش کسب و کار خود و ترمیم اصول پایه‌ای کار است. در واقع ارزیابی دوره‌ای انجام شده منجر به اخذ تصمیماتی از این دست شده است و مایکروسافت قصد دارد هزینه‌هایی که از این طریق صرفه‌جویی می‌شود را صرف استخدام افراد متخصص در زمینه‌های دیگر کند. این تصمیم ارتباطی با بیماری کرونا و دورکاری پرسنل نیز ندارد.

اگرچه مایکروسافت در بیانیه خود اعلام نموده که این تصمیم ارتباطی با جهان‌گیری کرونا ندارد ولی بسیاری از رسانه‌ها در سراسر دنیا به همین دلیل کارمندان خود را به خانه فرستاده‌اند و حتی برخی از آنها به صورت کامل بخش فیزیکی خود را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرده‌اند.

اما به موضوع اصلی که برگردیم بیزینس اینسایدر در روز جمعه اعلام نمود که اخراج اولیه شامل ۵۰ نفر از کارمندان شرکت شده است که گزارشی دیگر تأیید می‌کند ۲۷ نفر از این پرسنل از جمله کارمندان مایکروسافت در بریتانیا بوده‌اند و باقی دیگر در دفتر این شرکت در کشورهای دیگر مشغول به کار بوده‌اند.

مایکروسافت از سال ۱۹۹۵ و به مدت ۲۵ سال است که در بخش خبر و رسانه مشغول به کار است و با راه‌اندازی سایت MSN یکی از قدیمی‌ترین رسانه‌های خبری صرفاً دیجیتال دنیا در اختیار دارد. این وبسایت با تیم تحریریه‌ای ۸۰۰ نفری در ۵۰ منطقه در دنیا مستقر است و سال‌ها صفحه خانگی کامپیوتر بسیاری از ما بوده است.

به هر حال عصر حاضر عصر هوش مصنوعی است و باید آن را پس از عصر سیلیکون بدانیم که جایگاه نرم‌افزار و هوش مصنوعی بسیار بیشتر از پیش در حال گسترش است. شاید روزی برسد که خبری که پیش روی شما قرار می‌گیرد به صورت کامل توسط هوش مصنوعی و یک نرم‌افزار نوشته شده باشد و هیچ انسانی در جستجو، تهیه، نگارش ویراستاری و حتی انتشار زمانبندی شده آن نیز دخیل نباشد.

چک لیست سئو

این پروژه به منظور یک چک لیست بهینه سازی سئو برای سازمان هایی مانند شرکت های برنامه نویسی به کار میرود.که نیاز به یک چک لیست و یک بانک اطلاعاتی از کار های خود دارند. برای استفاده از این نرم افزار هر کسی نمی تواند وارد این نرم افزار شود (فقط کسانی که دعوت نامه […]

بیشتر

وب سایت و نرم افزار اوستاش

این نرم افزار و وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ و نوشته شده کار این نرم افزار آسان کردن دسترسی به خدمات ارزان و دلخواه به مردم می باشد. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که می توانید هر سرویسی مثل تاکسی پیک موتوری تعمیرات منزل و … […]

بیشتر

سوکت پروگرمینگ در جاوا (کاربر)

به نام خدا برای شروع باید یک سوکت بسازیم سپس آدرس آی پی سرور سوکت را به عنوان ورودی به سازنده بدهیم و برای و پورت مربوط به سوکت سرور را بدهیم. سپس باید Datainputstream و Dataoutputstream مربوط به سوکت را تعریف میکنیم. پس از تعریف سوکت و استریم های مربوط به سوکت شما می […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 06-01-20
تعداد بازدید 82 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز