لطفا چند ثانیه صبر کنید

close

اخراج برخی از کارمندان بخش خبری مایکروسافت و جایگزین کردن آنها با ربات‌های هوش مصنوعی

انگار هر آنچه از آینده در فیلم‌های عملی تخیلی می‌دیدیم در حال تحقق و وقوع است. در جدیدترین اتفاقات مرتبط با این موضوع، مایکروسافت اعلام کرده که بسیاری از کارمندان بخش تحریریه و خبری خود را جهت جایگزینی آنها با نرم‌افزار هوش مصنوعی نوشته شده برای این موضوع جایگزین کرده است.

مطابق آنچه اعلام شده این اخراج دسته‌جمعی بخشی از یک برنامه گسترده است که به واسطه آن مایکروسافت قصد دارد در سرویس‌های خبری خود از جمله MSN.com و بخش اخبار وبسایت اصلی، ربات‌هایی را مورد استفاده قرار دهد تا بتوانند اموری که بر دوش کاربران انسانی بوده انجام دهند.

این بخش‌ها شامل مایکروسافت اج، نرم‌افزارهای مایکروسافت News، بخش تبلیغات و چندین قسمت دیگر از بخش Microsft SANE است که کوتاه شده عبارت جستجو، تبلیغات، اخبار و Edge است.

در این خصوص شرکت مایکروسافت بیانیه‌ای را منتشر کرده و اعلام نموده است که این شرکت مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر به دنبال راهکارهایی برای گسترش کسب و کار خود و ترمیم اصول پایه‌ای کار است. در واقع ارزیابی دوره‌ای انجام شده منجر به اخذ تصمیماتی از این دست شده است و مایکروسافت قصد دارد هزینه‌هایی که از این طریق صرفه‌جویی می‌شود را صرف استخدام افراد متخصص در زمینه‌های دیگر کند. این تصمیم ارتباطی با بیماری کرونا و دورکاری پرسنل نیز ندارد.

اگرچه مایکروسافت در بیانیه خود اعلام نموده که این تصمیم ارتباطی با جهان‌گیری کرونا ندارد ولی بسیاری از رسانه‌ها در سراسر دنیا به همین دلیل کارمندان خود را به خانه فرستاده‌اند و حتی برخی از آنها به صورت کامل بخش فیزیکی خود را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرده‌اند.

اما به موضوع اصلی که برگردیم بیزینس اینسایدر در روز جمعه اعلام نمود که اخراج اولیه شامل 50 نفر از کارمندان شرکت شده است که گزارشی دیگر تأیید می‌کند 27 نفر از این پرسنل از جمله کارمندان مایکروسافت در بریتانیا بوده‌اند و باقی دیگر در دفتر این شرکت در کشورهای دیگر مشغول به کار بوده‌اند.

مایکروسافت از سال 1995 و به مدت 25 سال است که در بخش خبر و رسانه مشغول به کار است و با راه‌اندازی سایت MSN یکی از قدیمی‌ترین رسانه‌های خبری صرفاً دیجیتال دنیا در اختیار دارد. این وبسایت با تیم تحریریه‌ای 800 نفری در 50 منطقه در دنیا مستقر است و سال‌ها صفحه خانگی کامپیوتر بسیاری از ما بوده است.

به هر حال عصر حاضر عصر هوش مصنوعی است و باید آن را پس از عصر سیلیکون بدانیم که جایگاه نرم‌افزار و هوش مصنوعی بسیار بیشتر از پیش در حال گسترش است. شاید روزی برسد که خبری که پیش روی شما قرار می‌گیرد به صورت کامل توسط هوش مصنوعی و یک نرم‌افزار نوشته شده باشد و هیچ انسانی در جستجو، تهیه، نگارش ویراستاری و حتی انتشار زمانبندی شده آن نیز دخیل نباشد.

کارکردن با بانک اطلاعاتی در جاوا بخش اول

به نام خدا با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و بزرگ شدن اطلاعات دیگر اطلاعات قابل ذخیره در فایل نیستند به دلایل مختلف مثل کند بودن مطمئن نبودن و… به همین دلیل بهترین گزینه برای ذخیره اطلاعات در سیستم و یا سرور استفاده از بانک های اطلاعاتی یا دیتابیس می باشد. برای استفاده از این بخش […]

بیشتر

اجرای یک برنامه در جاوا

به نام خدا با پیشرفت برنامه های کامپیوتر گاهی اوقات در برنامه خود نیاز داریم که یک برنامه خارجی مثل کروم را در برنامه خود اجرا کنیم. ابتدا برای این کار باید متند Runtime را باید فراخوانی کنیم پس از فراخوانی متد باید برای کنترل خطا از try و catch استفاده کنیم تا در صورت […]

بیشتر

سورچی

این نرم افزار نرم افزار آزمون تحت شبکه می باشد که با جاوا نوشته شده و روی سیستم عامل های اندروید لینوکس ویندوز و مک قابل اجرا می باشد. پکیج سورچی شامل 11 نرم افزار به صورت زیر می باشد : سه نرم افزار تحت سرور برای اجرا روی مک ویندوز و لینوکس چهار نرم […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 06-01-20
تعداد بازدید 53 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز