لطفا چند ثانیه صبر کنید

close

آیا سیستم مدیریت بندر شهید رجایی هدف حمله سایبری اسرائیل قرار گرفته است؟

حمله به تأسیسات زیرساختی و مدیریتی صنعتی و تجاری یکی از جدیدترین انواع حملات در جنگ‌های سایبری است. بنابر گزارشات معتبر روز گذشته یک حمله بزرگ از این نوع در کشور و بر تأسیسات بند شهید رجایی اتفاق افتاده است. اما ابعاد مختلف این حمله چه بوده و چه پیامدهایی داشته است؟

بنابر گزراش نور نیوز به نقل از واشنگتن پست روز گذشته (دوشنبه ۲۹ اردیبهشت) یک مقام دولتی آمریکا به همراه چند  مقام رسمی از کشورهایی که نام آنها فاش نشده مدعی شده‌اند که رژیم صهیونیستی علیه تاسیسات «بندر شهید رجایی ایران» حمله سایبری داشته است.

در همین خصوص یک مقام مسئول در بندر شهید رجایی به «نورنیوز» گفته که طی هفته گذشته برخی اختلالات در سامانه‌های رایانهای بندر بزرگ شهید رجایی به وقوع پیوسته که گروه امنیت سایبری این بندر در حال بررسی آن بوده و این احتمال وجود دارد که مشکلات مذکور ناشی از حمله سایبری باشد. همچنین این مقام مسئول اعلام نموده که با توجه به آمادگی کامل واحدهای پدافند غیر عامل در تاسیسات بندر شهید رجایی و مقابله به موقع و موثر با اشکالات بوجود آمده، هیچگونه اخلالی در روند فعالیتهای جاری ایجاد نشد.

گزارش شب گذشته واشنگتن پست می افزاید: اسرائیل، پشت حمله سایبری روز ۹ ماه می (۲۰ اردیبهشت) به تاسیسات آبی و جاده‌ای بندر شهید رجایی بوده است.

علاوه بر این منابعی که در گزارش واشنگتن پست به نام آنها اشاره ای نشده، اعلام نموده‌اند که که حمله سایبری رژیم صهیونیستی در واکنش به عملیات سایبری‌ صورت گرفته از سوی ایران در ماه آوریل به «تاسیسات آبی روستایی اسرائیل» انجام شده است.

رژیم صهیونیستی در گذشته نیز حملات سایبری متعددی به سامانههای دولتی کشور ما داشته و همانطور که به احتمال بسیاری از شما دوستان نیز شنیده‌اید، اشکنازی وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی که در فاصله سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ رییس ستاد مشترک ارتش این رژیم بوده نیز در پایان ماموریت خود در ارتش با انتشار گزارشی، مسئولیت انجام عملیات سایبری بوسیله ویروس استاکس نت بر علیه تاسیسات هسته ای ایران را پذیرفته است. 

این در حالی است که پنج شنبه هفته گذشته (۱۸ اردیبهشت شبکه) شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام نموده که کابینه امنیتی این رژیم با برگزاری «نشست فوق محرمانه» موضوع «حمله سایبری غیرعادی ایران» به این کشور را مورد بررسی قرار داده است. به گفته رسانههای اسرائیلی حمله سایبری ایران به زیربنای شبکه آب شهری این رژیم بوده و دفع شده، اما دولت، این نوع حمله را «کاملاً غیرمعمول» دانسته و برای آن آماده نبوده است.

به گفته شبکه ۱۳ تلویزیون دولتی اسرائیل، حمله ایران موجب وارد شدن آسیب‌های جدی به زیرساخت‌های مورد حمله نشده ولی دولت اسرائیل نظر به این‌که حمله علیه تجهیزات آب شهری بوده، آن را وخیم شدن در نوع حملات ایران و «عبور از خط قرمز» تلقی کرده است. یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی نیز در این رابطه اعلام نموده، در حالی که ما حتی تصور چنین حمله‌ای از سوی ایران را نمی‌کردیم، حال با عمل انجام شده روبرو هستیم.

البته ادعای حمله سایبری ایران به تاسیسات آب رژیم صهیونیستی را نیز اولین بار شبکه آمریکایی فاکس‌نیوز اعلام کرد و طی آن مدعی شد که هکرهای ایرانی از سرورهای آمریکایی در این حمله استفاده کردند. سخنگوی وزارت انرژی آمریکا نیز پس از انتشار این خبر گفته بود که واشنگتن قدرت تأمین امنیت خود و هم‌پیمانانش در برابر این نوع حملات را دارد.

بدنبال ادعای مطرح شده از سوی رژیم صهیونیستی در مورد حمله سایبری ایران به تاسیسات آبی این کشور، علیرضا میریوسفی، سخنگوی هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، اعلام کرد که به‌طور اصولی «دولت ایران در هیچ جنگ سایبری شرکت ندارد».

کارکردن با بانک اطلاعاتی در جاوا بخش اول

به نام خدا با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و بزرگ شدن اطلاعات دیگر اطلاعات قابل ذخیره در فایل نیستند به دلایل مختلف مثل کند بودن مطمئن نبودن و… به همین دلیل بهترین گزینه برای ذخیره اطلاعات در سیستم و یا سرور استفاده از بانک های اطلاعاتی یا دیتابیس می باشد. برای استفاده از این بخش […]

بیشتر

اجرای یک برنامه در جاوا

به نام خدا با پیشرفت برنامه های کامپیوتر گاهی اوقات در برنامه خود نیاز داریم که یک برنامه خارجی مثل کروم را در برنامه خود اجرا کنیم. ابتدا برای این کار باید متند Runtime را باید فراخوانی کنیم پس از فراخوانی متد باید برای کنترل خطا از try و catch استفاده کنیم تا در صورت […]

بیشتر

سورچی

این نرم افزار نرم افزار آزمون تحت شبکه می باشد که با جاوا نوشته شده و روی سیستم عامل های اندروید لینوکس ویندوز و مک قابل اجرا می باشد. پکیج سورچی شامل 11 نرم افزار به صورت زیر می باشد : سه نرم افزار تحت سرور برای اجرا روی مک ویندوز و لینوکس چهار نرم […]

بیشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیاتنویسنده rezafta
تاریخ انتشار 05-19-20
تعداد بازدید 26 بازدید
زمان تقریبی مطالعه دقیقه 10
از شاخه مطالب روز